Kontuzja Łukasza Burligi w Lubinie

Obrońca Wisły nie wyszedł na drugą połowę spotkania 22. kolejki Ekstraklasy rozgrywanego przy Marii Skłodowskiej-Curie 98. Po rozgrzewce w trakcie przerwy na boisku pojawił się David Niepsuj. To druga strata na liniach obronnych krakowskiego klubu w ciągu dwóch wiosennych kolejek. Tydzień temu spotkania nie dokończył Hebert, który dokończył do klubu podczas zimowego okna transferowego.

Artur Skowronek na konferencji pomeczowej ujawnił, że powodem korekty w składzie była dolegliwość mięśniowa zgłoszona przez Burligę. „Była to wymuszona zmiana, Bury ma problem z mięśniem czworogłowym. Okaże się w najbliższym czasie, jak poważny jest to uraz. Mam jednak nadzieję, że na mecz z Koroną będzie już gotowy”.

31-letni zawodnik w rundzie jesiennej stracił 10 spotkań (ligowych i pucharowych) z powodu problemów zdrotownych. W trakcie przygotowań przed sezonem ból w mięśniach przywodziciela został zdiagnozowany jako zapalenie spojenia łonowego. Burliga zdołął uniknać scenariusza z operacją, jednak kuracja antybiotyka, mimo nieudanych prób wcześniejszego powrotu, trwała do października.

One thought on “Kontuzja Łukasza Burligi w Lubinie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *