Szpital Ekstraklasa w 22. kolejce [aktualizacja]

Przed 22. kolejką Ekstraklasy z kontuzjami i urazami łączono 42 nazwiska zawodników. Poniżej lista porządkująca wszystkie informacje o nowych osłabieniach w klubach i powrotach piłkarzy do składów.

Kontuzje

Łukasz Burliga (Wisła Kraków)

Obrońca Wisły nie wyszedł na drugą połowę spotkania 22. kolejki Ekstraklasy rozgrywanego przy Marii Skłodowskiej-Curie 98. Po rozgrzewce w trakcie przerwy na boisku pojawił się David Niepsuj. Więcej w tekście Kontuzja Łukasza Burligi w Lubinie.


Jakub Żubrowski (Korona Kielce)

W szerokim składzie Korony na mecz w Białymstoku nie pojawił się 27-letni pomocnik. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że problem nie jest poważny. „Do końca walczyliśmy o to, żebym mógł dzisiaj wyjść na boisko, jednak zabrakło czasu”. Na konferencji pomeczowej Mirosław Smyła dodał, że „przed meczem wypadł nam kluczowy zawodnik środka pola – Jakub Żubrowski. Podjęliśmy decyzje o debiucie D’seana Theobaldsa, którego wspierał Petreri Forsell na dziesiątce. Zdrowie Kuby jest najważniejsze. Myślę, że będzie gotowy na następny mecz”.

 

Powroty do składu

Roman Procházka (Górnik Zabrze)

Debiut w Ekstraklasie po absencji w poprzedniej kolejce z powodu stłuczenia mięśnia dwugłowego, którego nabawił się 1 lutego w trakcie gry kontrolnej z Salzburgiem. Słowak do treningów z pełnym obciążeniem wrócił 11 lutego. W piątkowym spotkaniu z Arką wszedł w 89. minucie.
Ostatni status: „Już w niedzielę weszły sprinty. Roman czuje się bardzo dobrze i może wejść w trening z drużyną” – B. Spałek [11.02]


Karol Fila (Lechia Gdańsk)

21-letni obrońca zagrał 18 minut w drugiej połowie meczu z Piastem Gliwice. W poprzedni weekend zawodnik pauzował z powodu infekcji wirusowej, z którą sztab medyczny zmagał się od 5 lutego.
Ostatni status: „Z ich zdrowiem jest coraz lepiej, ale nie jest jeszcze do końca przesądzone, którzy z nich będą gotowi na Piasta. To były dość mocne przeziębienia, wszystko okaże się w dniu meczu”. [P. Stokowiec – 13.02]


Zlatan Alomerović (Lechia Gdańsk)

Piotr Stokowiec powołał Serba na ławkę rezerwowych podczas meczu z Piastem Gliwice. 28-letni obrońca od 5 lutego był pod obserwacją sztabu medycznego z powodu infekcji wirusowej, która z treningó wyłączyła także Filę i Patryka Lipskiego.
Ostatni status: „Z ich zdrowiem jest coraz lepiej, ale nie jest jeszcze do końca przesądzone, którzy z nich będą gotowi na Piasta. To były dość mocne przeziębienia, wszystko okaże się w dniu meczu”. [P. Stokowiec – 13.02]


Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

Bośniak wrócił do szerokiego składu Pogonii po 35 dniach przerwy spowodowanej urazem pachwiny, który wykryto po powrocie zawodników z świąteczno-noworocznych urlopów. 26-letni pomocnik w trzecim tygodniu stycznia przeszedł zabieg w Monachium. Gdy zespół przygotowywał się do rundy wiosennej Belek, Kozulj rehabilitował się w Szczecinie.
Ostatni status: „Na pełnym obciążeniu trenuje już także Zvonimir Kozulj”. [pogonszczecin.pl – 13.02]


Marko Poletanović (Raków Częstochowa)

26-letni pomocnik usiadł na ławce rezerwowych Rakowa po 18 dniach absencji, której powodem była kontuzja prawej łydki. Poletanović podczas zgrupowania na Cyprze zszedł w 10. minucie sparingu z bułgarskim zespołem, gdy rywal nie wykonał czystego wślizgu.
Ostatni status: „Problemy ze zdrowiem ma Poletanović. Miał już dwie kontuzje w czasie przygotowań i czas jego wejścia do drużyny się wydłuży.” [M. Papszun – 13.02]


Adrian Klimczak (ŁKS Łódź)

22-letni pomocnik uzyskał zgodę sztabu medycznego na dołączenie do szerokiego składu ŁKS na starcie z Wisłą Płock. Pierwszą kolejkę wiosenną opuścił z powodu niskoenergetycznego urazu prawej ręki.
Ostatni status: „Nie został założony pełny gips, możemy wprowadzać mu dodatkowe zabiegi z fizjoterapii […]. Unieruchomienie to trzeba będzie jednak utrzymać przez dwa-trzy tygodnie. Po pierwszych kilku dniach luzu zaczniemy planować Adrianowi zajęcia podtrzymujące wydolność”. [D. Krajewski – 22.01]


Michal Papadopulos (Korona Kielce)

Czeski napastnik zagrał ostatni kwadrans meczu w Białymstoku. Uraz stawu skokowego, którego nabawił się podczas zgrupowania w Antalyi wyłączył 34-letniego zawodnika ze startu rundy wiosennej.
Ostatni status: „Michal ma uraz stawu skokowego i będzie musiał wrócić do Polski, by się spokojnie doleczyć”. [M. Smyła – 23.01]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *